Logo
+420 778 486 578 info@pragoplast.cz
Otevírací doba: PO–PÁ 08.00–16.30

Polyetylén (PE) - obrábění a prodej desek

Polyetylen (PEHD), natur (bílý) / černý

Polyetylen (také polyethylen, či polyetylén) nachází využití v řadě průmyslových aplikací, díky kombinaci vysoké odolnosti vůči chemikáliím, výborné svařitelnosti, zpracovatelnosti a příznivé ceny. Polyetylén je polymer odolný vůči klimatickým vlivům, většině běžných chemikálií, vyznačuje se i vysokou mechanickou odolností. Další výhodou je také úplná zdravotní nezávadnost. Výhodou při použití v exteriérech je úplná mrazuvzdornost a odolnost proti stárnutí a degradaci materiálu. Nabízený Polyetylen má UV stabilizaci a je tedy vhodný k použití do exteriéru.

Základní charakteristické vlastnosti:

 • Zdravotní nezávaznost
 • Výborná svařitelnost a zpracovatelnost
 • Snadné obrábění
 • Mrazuvdornost / možnost použití při (–50 až +70 °C)
 • UV ochrana v základním provedení
 • Je lehčí než voda (je nadnášen vodou)

Typy polyetylenu v naší nabídce:

 • PE300 - PEHD - teplotní odolnost -50 až +80°C. Výroba nádrží, nádob a zásobníků. Barva černá.
 • PE500 - PE-HMW - teplotní odolnost -100 až +80°C. Potravinářská výroba. Barva: bílá (natur), černá, zelená.
 • PE1000 - PE-UHMW - teplotní odolnost -250 až +80°C. Polyetylen s ultravysokou molekulární hmotností. Výroba třecích a dopadových ploch, dopravníkové pásy, kluzné a třecí lišty různých segmentů. Barva: bílá (natur), černá, zelená, modrá, červená, žlutá.

Číslo za označením polyetylenu značí molekulární hmotnost materiálu (délku molekul v materiálu). Čím je číslo vyšší, tím má materiál lepší otěruvzdorné vlastnosti. Naopak, čím je číslo nižší, tím se dá snadněji svařovat.

Prodáváme polyetylove desky o rozměru 2000x1000mm, v rozličných silách od 1 do 50 mm. Standardně nabízíme černý polyetylen s UV stabilizaci a bílý polyetylen ve variantě Natur.


Úpravy a zpracování polyetylénu

Zabýváme se prodejem a zpracováním následujících forem PE:

 • Polyetylénové desky
 • Polyetylénové trubky

Řezání a frézování polyetylénu

Nabízíme přířezy z polyetylénu na míru dle požadavků zákazníka. Nabízíme také tvarové opracování na základě Vašich podkladů a nákresů.

Ohýbání a tváření polyetylénu

Ohýbání a tváření polyetylénu obvykle probíhá pomocí předem připravené formy, pomocí níž jsme schopni zajistit úhlovou přesnost ohýbaného materiálu.

Sváření polyetylénu

Lepení polyetylenových dílců dohromady je možné, avšak poměrně obtížné, a s většinou dostupných lepidel taktéž poměrně nespolehlivé. Ve většině případů se tedy využívá tepelného svařování polyetylénu, které zajišťuje dostatečnou pevnost, pružnost a trvanlivost vzniklého spoje. Nabízíme sváření u nás zakoupeného materiálu za bezkonkurenční ceny.

Polyetylen - ukázka frézování PE:

Technický poradce

Kontaktujte našeho zkušeného technického poradce a dozvíte se vše o cenách a možnostech zpracování uvedených materiálů

Nebo využijte náš Kontaktní formulář*Při odeslání objednávky pomocí tohoto formuláře nedochází k uzavření závazné smlouvy mezi Vámi a naší společností. K uzavření smlouvy dochází až okamžikem odsouhlasení Vaší objednávky z naší strany, které Vám bude doručeno e-mailovou zprávou na adresu, kterou jste uvedli ve své objednávce či registraci. V podrobnostech odkazujeme na naše Všeobecné obchodní podmínky.

Informace o zpracování osobních údajů.